Już 23 listopada 2023 r. w Hotelu Sound Garden w Warszawie odbędzie się szczyt branży motoryzacyjnej w Polsce – XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Wyzwań i zmian czekających przed motoryzacją nie brakuje, a wręcz się one mnożą, dlatego jubileuszowy Kongres zapowiada się niezwykle ciekawie.
Bogaty program i międzynarodowy charakter
Kongres, jak i SDCM, świętują w tym roku swoją pełnoletniość – ten jubileuszowy charakter będzie towarzyszył tegorocznej edycji najważniejszego spotkania branży automotive. Podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się 10 sesji merytorycznych, w których udział weźmie kilkudziesięciu ekspertów. Wśród nich między innymi pracownicy dystrybutorów i producentów części, przedstawiciele polskich i europejskich organizacji branżowych oraz światowych grup zakupowych, jak również niezależni eksperci oraz przedstawiciele mediów.
Gośćmi specjalnymi tegorocznego Kongresu będą autorzy bestsellerowych książek: Sylwia Czubkowska (TOK FM), Igor Janke (Układ Otwarty) oraz Krzysztof Wojczal (analityk, twórca geopolitycznego bloga i autor poczytnych książek).
23 listopada w Warszawie poruszane będzie pełne spektrum aktualnych tematów dotyczących branży motoryzacyjnej. Zaplanowane sesje merytoryczne obejmują takie zagadnienia jak:
- Transformacja polskiej gospodarki i motoryzacji na przestrzeni ostatnich 30 lat;
- Motoryzacja z europejskiego punktu widzenia, w której wezmą udział zarządzający kluczowymi organizacjami branżowymi jak CLEPA, FIGIEFA, AVERE czy APRA;
- TSL i przyszłość transportu ciężkiego w obliczu ekologicznych zmian;
- Preferencje konsumentów dot. części wykorzystywanych do napraw, gdzie prelegenci rozmawiać będą o szerokiej gamie opcji dostępnych dla kierowców;
- Gospodarka obiegu zamkniętego w motoryzacji skupiona na profesjonalnej regeneracji i problemach jakie napotyka w Polsce i Europie;
- Przyszłość Stacji Kontroli Pojazdów a bezpieczeństwo na drogach;
- Ogólne perspektywy dla motoryzacyjnego rynku wtórnego w perspektywie średnioterminowej – spojrzenie agencji Roland Berger;
- Europejski przemysł motoryzacyjny w obliczu transformacji – skutki zmian geopolitycznych i gospodarczych;
- Inicjatywy związane z poszukiwaniem i rozwijaniem młodych talentów w branży motoryzacyjnej.
Podczas tego dnia odbędzie się także zamknięta sesja dla przedstawicieli warsztatów motoryzacyjnych na której będą mogli oni dyskutować o wyzwaniach i szansach stojących przez ich biznesem.
Trwa rejestracja na wydarzenie
Jak co roku Kongres cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dla osób związanych z branżą jest to obowiązkowa pozycja w kalendarzu i szansa, aby pozyskać najświeższą wiedzę na temat aktualnej sytuacji oraz trendów w motoryzacji. Jest to także doskonała okazja do networkingu oraz integracji środowiska, ponieważ ciężko znaleźć drugie takie wydarzenie, które skupia w ogół siebie tak wielu przedstawicieli branży.
– Z okazji osiągnięcia pełnoletności naszego wydarzenia postanowiliśmy odświeżyć jego formułę i zaproponować naszym gościom nowe rozwiązania. Myślę, że tradycyjnie każdy znajdzie tam coś dla siebie, lecz jednocześnie wszyscy dostrzegą i docenią zmienioną formułę Kongresu. Liczymy, że jak co roku nasz event będzie miejsce spotkania pasjonatów branży motoryzacyjnej, miejscem wymiany myśli, dyskusji i nawiązywania nowych relacji biznesowych, które w pewien sposób jeszcze bardziej będą rozwijały naszą branżę. Sądzę, że spojrzenie wielu ekspertów zza granicy, ale także spoza branży motoryzacyjnej będzie bardzo ciekawe dla naszych gości. 23-ego zapraszam więc na Kongres SDCM, a dzień wcześniej na uroczystą kolację – mówi Tomasz Bęben, Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.
Rejestracja na wydarzenie jest nadal otwarta i dostępna pod adresem https://kongres.sdcm.pl/.
Znajdziecie tam Państwo więcej szczegółów dotyczących Kongresu.
Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) to ponad 100 największych graczy przemysłu i rynku części motoryzacyjnych, reprezentujących interesy przemysłu, handlu i usług o wartości blisko 140 mld złotych rocznie tworzących ponad 330 000 miejsc pracy. SDCM należy do największych organizacji europejskich takich jak: CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych) i FIGIEFA (Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych).