EKSPERCI

Krzysztof Soszyński

Prezes Zarządu SDCM

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W Inter Cars S.A odpowiedzialny za optymalizacje procesów biznesowych, tworzenie strategii firmy, nadzorowanie procesu zakupu towarów handlowych i rozwoju międzynarodowej strategii sprzedaży. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. W 2001 r. został powołany na Członka Zarządu Inter Cars S.A., a w 2008 roku na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. W swoim dorobku ma również wprowadzenie Inter Cars S.A. na warszawską GPW.

Alfred Franke

Prezes Honorowy SDCM

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 30 lat ściśle związany z motoryzacją. Niezależny ekspert, jeden z założycieli SDCM, współwłaściciel firmy MotoFocus.pl specjalizującej się w badaniach rynku części zamiennych. Wieloletni prezes SDCM, w latach 2011-2015 Członek Zarządu FIGIEFA. W latach 2018-2021 r. Członek Zarządu CLEPA. Aktywnie wspierający SDCM.

Tomasz Bęben

Dyrektor Zarządzający SDCM

Członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w krakowskich i warszawskich kancelariach prawnych. Od kilku lat ściśle związany z motoryzacją.

Sławomir Weleziński

Członek Komisji Rewizyjnej SDCM

Członek Zarządu Delphi Powertrain Poland Sp. z o.o. i Dyrektor Regionalny Delphi Technologies Aftermarket w Europie Wschodniej. Dołączył do zespołu Delphi Products & Service Solutions jako Dyrektor Krajowy Polski i Ukrainy w 2009r., następnie objął opiekę nad krajami Centralnej Europy. Od 2018r. pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Delphi Technologies Aftermarket w Europie Wschodniej i odpowiada za działania firmy w ponad 20 krajach.

Adam Kapek

Członek Zarządu SDCM

Absolwent Galway Mayo Institute of Technology w Irlandii oraz studiów MBA pod patronatem Franklin University. Karierę zawodową rozpoczynał w ING Banku Śląskim. W latach 2011-2019 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki MOTO Flota, która odpowiada za organizację procesu serwisowania samochodów flotowych na terenie całej Polski. Od 2019 roku jest wiceprezesem firmy Moto-Profil. W ramach podziału kompetencji w zarządzie spółki, odpowiada za piony sprzedaży, zakupów oraz IT.

Mariusz Dankowski

Członek Zarządu SDCM

Absolwent Teorii Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Z motoryzacją związany od 26 lat, obecnie Prezes Groupauto Polska, polskiej struktury Alliance Automotive Group. Od końca 2017 roku AAG, po przejęciu, jest europejską częścią amerykańskiej Genuine Parts Company, największej na świecie firmy aftermarketowej (ponad 10 mld USD obrotu).

Witold Piestrzeniewicz

Członek Zarządu SDCM

Aftermarket Business Planning Manager at KYB Europe, responsible for supporting decision-making processes regarding KYB's planning and development strategies in Europe. He has over 20 years of experience in the automotive industry (IAM) in Central and Eastern Europe, including project management and implementation of solutions in the area of ​​product logistics, development of distribution structures, taxation and legal area and business process integration.

Jarosław Tunkiel

Członek Zarządu SDCM

Absolwent wydziału Technologii Budowy Maszyn Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Z motoryzacją związany od 1995 roku, obecnie Dyrektor Chłodnice Nissens Polska sp. z o.o. oraz Executive Management Consultant Nissens Automotive A/S, do 2019 odpowiedzialny za sprzedaż produktów firmy Nissens w Europie Centralnej i Wschodniej, w krajach Bliskiego Wschodu oraz Afryce.

Janusz Andrzejewski

Członek Komisji Rewizyjnej SDCM

Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Prezes Zarządu Auto Land Polska S.A. oraz Prezes Zarządu Inter Land Sp. z o.o. S.K., Członek Zarządu Nexus Automotive Central Europe; wieloletni Przewodniczący Komisji Rewizyjnej SDCM. Związany z branżą od 1989 roku.

Andrzej Parzoch

Członek Komisji Rewizyjnej SDCM

Absolwent Politechniki Śląskiej. Od 35 lat ściśle związany z motoryzacją w różnych obszarach od produkcji poprzez serwis i sprzedaż części samochodowych. Obecnie Wiceprezes Zarządu firmy Martex Sp. z o.o. specjalizującej się w sprzedaży części do samochodów ciężarowych. Działania biznesowe skierowane na budowanie strategii rozwoju sieci sprzedaży, optymalizacji procesów logistycznych, zarządzenia polityką jakości. Reprezentuje firmę Martex w organizacji TEMOT International zrzeszającej dystrybutorów części samochodowych z 87 krajów.

Tadeusz Wojciechowski

Członek Komisji Etyki SDCM

Tadeusz Wojciechowski. Członek Komisji Etyki SDCM. Związany z branżą motoryzacyjną od ponad 28 lat. W 1993 roku założył firmę TEDGUM zajmującą się produkcją metalowo-gumowych części dla motoryzacji.

Ewa Wiśniowska

Business Development Manager Valeo Service EE

Zawodowo związana z rynkiem motoryzacyjnym od 2002 r. W ostatnich latach w szczególności zaangażowana w obszar business development. Zarządza perspektywicznymi projektami automotive w obszarach e-commerce, rynek nowoczesny, ubezpieczeniowy czy flotowy. Kreuje nowe strategie, działając w oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte w IAM, badania rynkowe, jednocześnie uwzględniając dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe.

Oskar Możdżyń

Prawnik, Specjalista z zakresu prawa motoryzacyjnego, twórca portalu Autoprawo.pl. Doradza przedsiębiorcom z branży automotive oraz właścicielom pojazdów. Od 2014 r. reprezentował ponad 1500 podmiotów w sprawach związanych z motoryzacją i ruchem drogowym.

Bogumił Papierniok

Bogumił Papierniok, EMCONSULT. Ukończył Politechnikę Śląską, Wydział Transportu oraz podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Śląskim. Związany z rynkiem motoryzacyjnym od 1993 roku przez lata pracując dla jednego z czołowych dystrybutorów części w Polsce oraz dla jednej z międzynarodowych grup zakupowych. Członek grup roboczych stowarzyszenia FIGIEFA. Zaangażowany w prace SDCM od momentu jego powstania.

Wojciech Głowaty

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz MBA Vienna University of Economics and Business. Od ponad 32 lat związany z polskim i europejskim niezależnym rynkiem motoryzacyjnym na wielu poziomach - zarówno jako dystrybutor jak również jako reprezentant producentów IAM na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Od 16 lat zarządza rynkiem polskim i sąsiednimi krajami w Corteco, marce należącej do niemieckiego koncernu technologicznego Freudenberg.