Eksperci

Alfred Franke

Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów
i Producentów Części Motoryzacyjnych

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 27 lat ściśle związany z motoryzacją. Niezależny ekspert, współwłaściciel firmy MotoFocus.pl specjalizującej się w badaniach rynku części zamiennych. Od 2005 roku Prezes SDCM, w latach 2011-2015 Członek Zarządu FIGIEFA. Od 2018 r. Członek Zarządu CLEPA.

Mariusz Dankowski

Członek Zarządu SDCM (Groupauto Polska)

Absolwent Teorii Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Z motoryzacją związany od 26 lat, obecnie Prezes Groupauto Polska, polskiej struktury Alliance Automotive Group. Od końca 2017 roku AAG, po przejęciu, jest europejską częścią amerykańskiej Genuine Parts Company, największej na świecie firmy aftermarketowej (ponad 10 mld USD obrotu).

Sławomir Weleziński

Członek Zarządu SDCM (Delphi Powertrain Poland Sp. z o.o. / Delphi Technologies)

Członek Zarządu Delphi Powertrain Poland Sp. z o.o. i Dyrektor Regionalny Delphi Technologies Aftermarket w Europie Wschodniej. Dołączył do zespołu Delphi Products & Service Solutions jako Dyrektor Krajowy Polski i Ukrainy w 2009r., następnie objął opiekę nad krajami Centralnej Europy. Od 2018r. pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Delphi Technologies Aftermarket w Europie Wschodniej i odpowiada za działania firmy w ponad 20 krajach.

Krzysztof Soszyński

Członek Zarządu SDCM (Inter Cars S.A.)

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W Inter Cars S.A optymalizuje działania biznesowe, skupia się na innowacyjności, a także kreuje strategię firmy i nadzoruje zagraniczne spółki zależne. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. W 2001 r. został powołany na Członka Zarządu Inter Cars S.A., a w 2008 roku na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. W swoim dorobku ma również wprowadzenie Inter Cars S.A. na warszawską GPW.

Piotr Grzemski

Grupa OLX

Dyrektor kategorii Części w Grupie OLX. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 10 lat zaangażowany w projekty e-commerce w różnych branżach, w tym dla branży automotive. Od 2011 roku zajmował się marketingiem i komunikacją marki OTOMOTO oraz wdrożeniami nowych produktów i rozwiązań związanych z handlem pojazdami i częściami.

Robert Dzierżanowski

Robert Bosch Sp. z o.o.

Od 25 lat związany z rynkiem motoryzacyjnym w Polsce. W przeszłości, pracując w centrali Mercedes-Benz w Polsce, w dziale Aftersales, zarządzał projektami skierowanymi do klientów kupujących i serwisujących samochody marki Mercedes-Benz. Był odpowiedzialny m.in. za projekty Service 24h, mobilo, analizę warsztatową i inne. Z firmą Bosch związany od 2001, początkowo odpowiedzialny za szkolenia produktowe dla rynku warsztatowego. Od 2004 roku odpowiedzialny za rozwój koncepcji serwisowych w firmie Bosch w Polsce – głównie sieci autoryzowanych Bosch Car Service oraz AutoCrew.

Mariusz Pawluk

Prezes Zarządu motorro.eu

Przedsiębiorca, posiada przeszło 12 letnie doświadczenie w handlu z czego od ponad 7 lat  jest bezpośrednio związany z branżą motoryzacyjną. W 2010 roku uruchomił pierwszy projekt informatyczny recepcjaonline.com, w którym zarządzał tworzeniem aplikacji oraz modelowaniem dystrybucji. Obecnie Prezes Zarządu spółki Motorro, posiadającej portal motorro.eu – platformę do handlu częściami motoryzacyjnymi przeznaczoną dla hurtowni sklepów i warsztatów.

Cezary Kaźmierczak

Prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców

W latach 80. podziemny wydawca i konspirator, odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor licznych artykułów dotyczących Polski, publikowanych w prasie podziemnej oraz na Zachodzie. Laureat Nagrody SDP za redagowanie pisma Metrum. W latach 1989-1996 w USA, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego, Kuriera, a następnie pracował w agencji marketingowej. Po powrocie do Polski dyrektor sprzedaży Radia RMF FM, następnie założył firmę szkoleniową Midwest ITSE (1997), a w 2000 roku agencję MMT Management. Przez kilka lat osobiście przeprowadził setki szkoleń z zakresu sprzedaży, zarządzania sprzedażą oraz komunikacji.

Jarosław Wyka

Quality Manager TOMEX Hamulce

Od 10 lat związany z firmą i marką TOMEX Hamulce na stanowisku Pełnomocnika ds. jakości. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego i Przyrodniczego w Poznaniu w zakresie Towaroznawstwa oraz Ekonomii. Od wielu lat związany z doskonaleniem jakości produktu i procesów w firmie TOMEX. Ponadto członek Klubu Koordynatorów Kaizen, auditor wiodący jednostki certyfikującej, właściciel firmy konsultingowej w dziedzinie zarządzania jakością i optymalizacji procesów w firmach produkcyjnych sektora MŚP.

Ewa Wiśniowska

Business Development Manager Valeo Service EE

Zawodowo związana z rynkiem motoryzacyjnym od 2002 r. W ostatnich latach w szczególności zaangażowana w obszar business development. Zarządza perspektywicznymi projektami automotive w obszarach e-commerce, rynek nowoczesny, ubezpieczeniowy czy flotowy. Kreuje nowe strategie, działając w oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte w IAM, badania rynkowe, jednocześnie uwzględniając dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe.